Геліосистема

Усі існуючі геліосистеми класифікують за режимом використання:

  • Сезонні (термосифонні), які працюють лише в теплий період року. Це пояснюється тим, що функції теплоносія виконує вода, яка при зниженні температури нижче 0о замерзає.
Незважаючи на такий суттєвий недолік, сезонні системи характеризуються простотою та компактністю обладнання, швидко і легко монтуються. Термосифонні системи без особливих витрат вирішують систему гарячого водопостачання готелів, баз відпочинку, дачних помешкань та ін. під час літнього сезону.
  • Геліосистема для нагріву води використовується цілорічно. Основні елементи такої системи: розміщений на вулиці сонячний колектор та бак-накопичувач з теплообмінником, розташований в приміщенні.

Такій системі морози не загрожують, оскільки між її основними елементами постійно циркулює незамерзаючий теплоносій на основі гліколя. Крім того, система подібного типу повністю забезпечує потреби в гарячій воді влітку та економить близько 60% енергії, що витрачається на підігрів води взимку.

Типи сонячних колекторів

Основною функцією сонячних колекторів є перетворення енергії Сонця в теплову. Залежно від особливостей конструкції розрізняють сонячні колектори на:
  • Найбільш примітивний – будь-яка ємкість, заповнена водою і виставлена для нагрівання сонячним промінням. Це найдешевші та найдоступніші сонячні колектори, але серйозним недоліком є здатність накопичувати тепло лише при досить високих температурах повітря.
  • Плоскі сонячні колектори, основним елементом яких є абсорбер, що представляє собою металеву пластину з напаяним на неї трубопроводом, по якому рухається теплоносій. Для більш ефективного функціонування на абсорбер наносять спеціальне покриття, а корпус, в якому укладається абсорбер роблять максимально герметичним. Плоскі сонячні водонагрівачі цілком оправдовують себе в теплу пору року.
  • Трубчасті вакуумні сонячні колектори. Основними елементами їх є вакуумні скляні трубки, вставлені в корпус теплообмінника. Перевага такого типу колектора полягає в більшій ефективності на протязі холодного періоду за рахунок вакуумних елементів нагріву.
  • Відкриті пасивні сонячні колектори низького тиску монтуються за рахунок приєднання шлангу з холодною водою на вхід в термосифон, а шланг з гарячою водою – на вихід з термосифона.

Використання геліосистем полягає в основному в забезпеченні будь-яких житлових, промислових чи об’єктів для відпочинку гарячою водою та теплом  в зимовий час.

Ми пропонуємо як будівництво так і монтаж геліосистеми під ключ.

Ми завжди готові піти назустріч бажанням замовника і відступити від стандартних рішень, зокрема прорахувати і запропонувати таку геліосистему, яка буде повністю відповідати саме Вашому помешканню і всім Вашим вимогам.

Більш детально Ви можете дізнатися на сайті нашого партнера перейти